web analytics
MLB The Show 24

ГІ*НО: перші враження від MLB The Show 24 новачка та досвідченого гравця

Автор: PlayUA @playua

Знання багатьох українців про бейсбол часто обмежуються голівудськими фільмами. Тому реліз MLB The Show 24 – це, ймовірно, найкращий шанс, щоби відчути атмосферу командної гри, яка вже сотні років залишається незмінною частиною культурного пласту в США. Якщо ви боїтеся починати своє знайомство зі серією, то редакція PlayUA пропонує спочатку дізнатися думки новачка та досвідченого гравця. Сподіваємося, це дозволить приблизно оцінити, чи варто купувати гру або хоча би спробувати її у бібліотеці Game Pass.

УВАГА! У цій рубриці читач сам обирає, яку букву (д або в) вставити в слово “ГІ*НО”. Для цього ознайомтеся з думками редакції PlayUA щодо відповідної гри.

Спортивні симулятори дуже часто асоціюються в мене з болотом, яке буквально засмоктує тебе. Подібне я вже відчував, награвши сотні годин у FIFA (зараз FC) та NBA 2K. Першому знайомству з MLB The Show передувало відчуження. Загальні правила бейсболу я знаю лише завдяки фільмам, які колись у вихідний день транслювали на національних каналах. Тому щойно я запустив цьогорічну ітерацію найпопулярнішого бейсбольного симулятора, в мене було лише одне завдання: зрозуміти, наскільки добре гра зможе навчити мене тутешніх правил.

На диво, MLB The Show 24 після першого ж екрану завантаження дає зрозуміти, що саме ви можете отримати. Вибір керування для ігрових позицій дозволив мені базово зрозуміти основні ґеймлейні особливості. Перевірка кожного типу подачі чи автоматизація процесу бігу між базами дають змогу сконцентрували увагу на тих аспектах бейболу, які мені до вподоби найбільше. Як для початківця, мені сподобався такий підхід. На низькому рівні складності гра ще й робитиме невеликі підказки, коли ви виконуєте певну дію вперше. Такі нагадування стали для мене повторними уроками, яких я, може, не потребував, але зміг дізнатися багато чого нового про правильне натискання кнопок.

Від варіативності режимів MLB The Show 24 можна втратити розуміння того, куди податися далі. Втім, складно сказати, що після FIFA ця гра мене здивувала. Навпаки, аналогічний до футбольного симулятора режим Moments мені здався привабливим. У FC 24 він інтегрований в Ultimate Team, тому потрібен хіба для фарму дрібних паків і рідкісних сезонних винагород. У MLB The Show 24 його аналог також дає змогу відтворити окремі відомі моменти в офіційних матчах, виконавши потрібні завдання. Для новачка в бейсбольному симуляторі це ще один незамінний метод отримати базовий досвід. Втім, MLB The Show 24 не вчитиме вас термінів. Тому коли ви побачите, що треба вибити 3 страйки за інінґ, то значення цих слів доведеться спочатку дізнатися самому, а вже потім реалізувати в Moments.

Режим кар’єри, а саме Road to the Show, мало чим відрізняється від, наприклад, NBA 2K. Проходиш відбір й обираєш стартову команду після драфту. Хоча доведеться починати не з найвищої ліги, але такий варіант особисто мені імпонував найбільше, бо сюжетка в спортивних симуляторах в мене асоціюється з узагальненим туторіалом. І в MLB The Show 24 вона передбачувано виконує таку функцію, особливо на початковому рівні складності. Це дозволяє непогано влитися в гру, побачити красиві відбивання, навчитися підкручувати м’яч тощо. Крок за кроком… І ти починаєш розуміти деталі: наприклад, м’яч, який не торкнувся землі після відбивання, – це аут.

Узагальнюючи, хочеться наголосити, що MLB The Show 24 навіть новачкам дарує багато яскравих вражень від бейсболу. У грі достатньо способів показати чи натякнути на те, як працюють бейсбольні правила. Після десятка виконаних завдань у Moments і декількох ігор ви цілком опануєте основи гри. Втім, базові поняття розжовувати за вас ніхто не буде. Додатковий контекст для виконання цілей доведеться шукати в мережі або мати збоку людину, яка пояснить якусь дрібницю, як із цим пощастило мені.

Знайомство зі серією для мене почалось у 2021 році, з додаванням актуальної тоді The Show до бібліотеки Game Pass. На той момент бейсбол як жанр спортивних ігрових симуляторів цікавив мене саме можливістю розважитися. The Show натомість запропонувала реалістичний і серйозний підхід до відображення бейсболу. Ризикну перебільшити, але з усіх спортивних симуляторів MLB The Show є найближчим до сучасної телевізійної трансляції. Цьому добре сприяє унікальність бейсболу як виду спорту, де 99% подій відбуваються у більш-менш визначених частинах поля, а фізичний ґеймплей розбивається на сотні елементів, яким легко підібрати унікальні фрази коментаторів. Тому якщо ви запускаєте спортсими першочергово, щоби пограти в “телевізійну трансляцію”, – ласкаво просимо до MLB The Show 24.

Але вам, мабуть, більше цікаво почути про ігролад. За каноном спортивних симуляторів він мало відрізняється від попередньої частини серії, що аж ніяк не є чимось поганим. Досягнувши свого поточного піку, серія не має багато простору для подальшого покращення. Як і раніше, можна зіграти за всю команду або на окремій позиції. В останньому випадку, будучи в захисті, є набір дрібних механік, зокрема щось схоже на QTE. А от стосовно пересування від бази до бази, на мою думку, тут ще залишається простір для вдосконалення. Керування бігом варто переглянути, бо з цього елементу цілком можна і варто зробити щось цікавіше. Поки що віртуальний гравець не завжди робить те, що ви хочете від нього. Втім, на цьому недоліки для мене закінчуються.

Окремо варто відзначити, що це перший крок серії до сюжеток на кшталт The Journey з FIFA. Звісно, не настільки ж амбітний. На мою думку, для хардкорної аудиторії, що проведе в спортсимі сотні годин, наявність такої кампанії навряд чи буде принциповою. Та це без сумніву цікавий спосіб показати MLB The Show 24 казуальним і новим гравцям. Щоправда, розробники зробили все максимально обережно, адже цей досвід мало відрізнятиметься від типової кар’єри Road to the Show. А дарма, адже ідея, на яку опирається звичайна кампанія, є потенційно потужною: нам пропонують взяти участь у першому відборі жінок до найдорожчої спортивної ліги світу. Хейтерам варто промовчати, адже бейсбол – гра інклюзивна. Історія цього спорту знає багато випадків нетипових атлетів, які, попри численні виклики, долали перешкоди та ставали зірками.

На жаль, це реалізовано, як і будь-яка інша кар’єра за індивідуальних виконавців. Тобто ґрайнд, ґрайнд, ґрайнд. Цілком ок, адже бейсбол за своєю природою — гра затяжна. Ще й із дуже тривалим сезоном на півтори сотні матчів – таке розмиває сюжетну складову. Навіть використовуючи перемотування гри лише для епізодів за вашої участі, тут доведеться провести чимало часу. Підсумовуючи загальні враження, MLB The Show 24 продовжує бути найкращим бейсбольним симулятором. І гра залишатиметься такою стільки часу, скільки основними аспектами спортивного симулятора для фанатів залишатимуться реалізм, телевізійна картинка та знайоме керування. Якщо ж робити наголос на окремі ігрові механіки, смаки можуть відрізнятись, але і в цьому випадку The Show є лідером серед доступних варіантів.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Монітори ASUS: ідеальний вибір для роботи та розваг

Автор: PlayUA

asus

Доставка квітів у Києві: Як швидко і легко замовити букет від Marta Flowers

Автор: PlayUA

flowers

ГІ*НО: враження від мультиплеєра Call of Duty: Black Ops 6

Автор: PlayUA

Call of Duty: Black Ops 6

Голосуй за найкультовішу героїню і допоможи закрити збір для 153 ОМБр

Автор: PlayUA

playua gp poll poster site

Як правильно організувати компанію під час віддаленої роботи

Автор: PlayUA

apple 01

Історія відтворення мультфільму «Мавка. Лісова пісня» у конструкторах

Автор: PlayUA

мавка

Acer представила дорожні валізи, що стануть надійним супутником у подорожі

Автор: PlayUA

5

Багатозадачність без стресу: як сучасні технології покращують робочий процес

Автор: PlayUA

logitech ergo 04